رایج ترین مشکلات پرینترهای اچ پی

رایج ترین مشکلات پرینترهای اچ پی

رایج ترین مشکلات پرینترهای اچ پی که اتفاق می افتد جمع شدن کاغذ است. 

جمع شدن کاغذ

جمع شدن کاغذ به دلایل زیادی ممکن است اتفاق بیفتد: ممکن است پرینتر کثیف باشد، کاغذ نامناسب استفاده شده است و یا خط کش های پرینتر که کاغذ را نگه میدارد خراب شده است.

با وجود اینکه تمیز کردن پرینتر و یا استفاده از کاغذ مناسب کار راحتی است اما درست کردن خط کش های پرینتر بسته به اینکه از چه نوع پرینتر Hp استفاده میکنید ممکن است متفاوت باشد و کار تخصصی تری است. در بعضی از پرینتر های Hp برای تعمیر پرینتر نیازی به باز کردن کامل پرینتر ندارید اما در بعضی دیگر از پرینترهای Hp برای تعمیر خط کش پرینتر باید پرینتر را به طور کامل باز کنید. بدون توجه به دلیلی که جمع شدن کاغذ را ایجاد کرده است بهتر است کاغذ را در جهت قرار دادن کاغذ بیرون بکشید چون بیرون کشیدن مکرر کاغذ از پشت دستگاه می تواند به دستگاه شما صدمه وارد کند.

بعضی پرینترهای Hp خاص بیشتر از دیگر پرینترهای Hp تجربه نشان داده است پرینترهایی که کاغذ عمودی وارد آن میشود و غیر عمودی به داخل کشیده می شود کاغذ را بیشتر جمع می کنند. این قسم پرینترها برای جاهایی که استفاده سنگین از آنها میشود مناسب نیستند اما در بعضی از سازمان ها بدون توجه به این مشکل استفاده های شخصی از آن می شود. علاوه بر آن بعضی از افراد در استفاده ازخط کش های پرینترهای Hp جدید سری ۴۰۰۰ مشکل دارند که به نظر عجیب می رسد چون پرینترهای قدیمی تر Hp سری ۴۰۰۰ و ۵۰۰۰ به عنوان پرینترهای سرسختی شناخته می شوند که کاغذ را جمع نمی کنند

 

همه یا بعضی ازقسمت های نوشته شده بر روی کاغذ کم رنگ هستند

کمرنگ بودن نوشته ها معمولا در نتیجه سه عامل است: تمام شدن تونر، گنجایش پرینت کم تنظیم شده است، چگالی چاپ بسیار پایین تنظیم شده باشد و یا Economode روشن است .برای دو مورد آخر دکمه ای روی پرینتر است که تنظیمات را نشان می دهد. اگر Economode روشن باشد و کاربران از اینکه خطوط کمرنگ هستند شکایت دارند آن را خاموش کنید و یا گنجایش پرینت را افزایش دهید. اما اگر تونر کاهش یافته باشد به راحتی می توانید کارتریج را خارج کنید و آن را تکان دهید تا تونر به طور مساوی پخش شود این کار می تواند به طور موقت تا زمانی که بتوانید تونر را عوض کنید مشکل شما را حل کنید.

 

 

سایه اندازی

سایه اندازی زمانی اتفاق می افتدکه تصویر به درستی پرینت شده باشد اما یک تصویر روشن تر در کنار تصویر اصلی دیده شود. این میتواند به خاطر مشکل پریز برقی که برای تامین برق دستگاه از آن استفاده می شود ایجاد شده باشد .سوکت پاور را با نصب کردن به پرینترهای دیگر امتحان کنید. سایه اندازی در مواردی که قسمت های مصرف شونده پرینترمانند درام و یا کیت تصویر پرنتر فرسوده شده باشند نیز اتفاق می افتد. همه ی قسمت های مصرف شدنی در پرینتر برای تعداد صفحات معینی قابل استفاده هستند. به محض اینکه پرینتر به این تعداد خاص مورد استفاده قرار گرفته باشد موظف هستید تا نسبت به تعویض آنها اقدام نمایید تا از ایجاد سایه در پرینت ها جلوگیری شود.

  

تونر کثیف شده است و یا روی کاغذ به درستی قرار نمیگیرد

زمانی که خط ها صاف و موازی هم پرینت نمی شوند ممکن است یکی از موارد زیر اتفاق افتاده باشد: اول اینکه ممکن است Fuser آسیب دیده باشد و یا فرسوده شده باشد. و برای برطرف کردن این مشکل باید Fuser را تعویض کنید. تعمیر Fuser به هیچ عنوان پیشنهاد نمیشود چون این قسمت از پرینتر جز قسمت های مصرف شدنی پرینتر محسوب میشود و تعمیر آن به صرفه نیست. و یا اینکه ممکن است کارتریج تونر آسیب دیده باشد و در موقع استفاده جوهر زیادی از آن خارج شود. در پرینتر های سیاه و سفید راه حل این مشکل تعویض کارتریج تونر است. در پرینترهای رنگی تعویض کارتریج به تنهایی می تواند مشکل را حل کند. سوم اینکه ممکن است تونر در پرینتر ریخته شده باشد که در این صورت باید پرینتر را تمیز کنید..

  

پرینتر خطای ۵۰٫۴ را نشان می دهد

این خطا در بعضی از پرینتر های Hp Laser Jet نمایش داده میشود که معمولا نشان دهنده مشکلی است که در تامین کننده برق وجود دارد. اگر پرینتر به Ups متصل است آن را قطع کنید و یا اینکه آن را مستقیما به پریز برق وصل کنید. پرینترهای لیزری را هرگز نباید به Upsوصل کنید چون Ups می تواند آسیب ببیند. اگر این کار جواب نداد چک کنید که همه ی قسمت های پرینتر به درستی در جای خود قرار گرفته باشند..

پرینتر از سینی کاغذ مدنظر پرینت نمی کند

برای رفع این ارور باید ۲ بخش را بررسی کرد. ابتدا از Pc پرینت بگیرید و دوم از خود پرینتر. اگر برنامه روی سینی کاغذ(Paper Tray) اشتباهی تنظیم شده باشد، در قسمت Printer Properties سینی موردنظر را اننتخاب کنید . در تنظیمات پرینتر مطمئن باشید که اندازه کاغذ درست انتخاب شده باشد و با کاغذ قرارگرفته شده در سینی هم خوانی داشته باشد.

 

مشکل چاپ بر روی پاکت

پاکت ها می توانند باعث بروز مشکل برای پرینترهای لیزری باشد. پاکت هایی انتخاب کنید که وزن و ضخامت آن نزدیک به ۲۰٫LB باشد. مطمئن باشید که چسب روی پاکت تحمل حرارت فیوزینگ در هنگام پرینت را داشته باشد. اگر شما این کار را نکنید پاکت به همان شکل اولیه مهر و موم شده از پرینتر خارج می شود. اگر پاکت به صورت چروکیده از پرینتر خارج می شود، ممکن است آن ها برای مسیر کاغذ سفت باشد. در پشت پرینتر را باز کنید و اجازه بدهید که آن ها از آنجا خارج شوند

 

 پرینتر تمام ورق ها را بجای یک ورق از روی سینی بر میدارد

قسمتی که وظیفه ی جدا کردن برگه ها از هم را دارد به احتمال زیاد فرسوده شده و نیاز به تعویض دارد. امکان مرطوب بودن کاغذ نیز وجود دارد. مطمئن شوید که کاغذ بدرستی در جای خود قرار گرفته باشد.  در هر ساعت شبانه روز با تماس با مشاورین هفت آسمان مشکلات خودرا با خدمات ایاب ذهاب رایگان در محل به حداقل برسانید. 

تماس با هفت آسمان 

09128863103

22004499

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *