3 مزیت کارتریج اورجینال

3 مزیت کارتریج اورجینال

3 مزیت کارتریج اورجینال یا همان کارتریج فابریک را میخواهیم بررسی کنیم.

بدون شک این 3 مزیت کارتریج اورجینال در هنگام خرید، راهنمای خوبی خواهد بود.

کارتریج پرینتر یکی از مهم‌ترین قطعاتی است که پرینتر به کمک آن اطلاعات را روی کاغذ چاپ می‌کند. درواقع جوهر یا تونری که عکس‌ها و اسناد را چاپ می‌کند در کارتریج نگهداری می‌شود.

کارتریج‌ها نیز مانند پرینتر به دو دسته لیزری و جوهری تقسیم می‌گردد. قیمت کارتریج باتوجه به نوع آن و اورجینال یا طرح اورجینال بودن متفاوت است.

اما نکته مهم در خرید کارتریج این است که، همیشه باید محصولی خریداری نمایید که با پرینتر شما سازگاری داشته باشد. به عنوان مثال برای پرینتر اچ پی HP باید کارتریج اچ پی خریداری نمایید.

هر پرینتر جدیدی که خریداری می‌شود، دارای یک کارتریج نو است، این کارتریج اورجینال بوده و کارتریج Starter نام دارد. تنها تفاوت این کارتریج با محصولات دیگر این است که حدود 40 درصد آن پودر است.

ظرفیت کارتریج تا 100 درصد شارژ می‌شود اما چون این نمونه اشانتیون است به همین دلیل پُر نیست.

شارژ کارتریج در محل شما

انواع کارتریج

همانطور که پرینترها به دو دسته لیزری و جوهرافشان تقسیم می‌شوند، کارتریج‌ها هم در دو دسته لیزری و جوهرافشان قرار دارند.

مواد مصرفی و ملزومات در هرکدام از کارتریج‌ها با دیگری متفاوت است در ادامه به شرح مختصری از این دو نوع کارتریج می‌پردازیم.

کارتریج‌های لیزری:

مواد مصرفی در کارتریج‌های لیزری پودر است، پودر در این پرینترها برای ثبات روی کاغذ به گرما و حرارت نیاز دارد. کارتریج‌های لیزری علاوه‌بر ظرفیت بالاتر از طول عمر بالاترب نیز برخوردارند.

کارتریج‌های لیزری به دو دسته رنگی و تک رنگ تقسیم می‌شوند. در نوع تک رنگ تنها از رنگ مشکی استفاده می‌شود و در نوع رنگی از چهار رنگ اصلی مشکی، آبی، قرمز و زرد استفاده می‌گردد، این کارتریج‌ها قابل شارژ هستند.

کارتریج‌های جوهرافشان:

مواد مصرفی در ان نوع کارتریج به صورت مایع است و به دو دسته دای و پیگمنت تقسیم می‌شود، در پرینترهای جوهرافشان چاپ نیاز به گرما و حرارت ندارد، چراکه پس از چاپ، رنگ به سرعت خشک می‌شود.

توجه داشته باشید بعد از باز کردن پلمپ کارتریج جوهرافشان به سرعت از آن استفاده کنید، زیرا درصورت عدم استفاده پس از مدتی (حدود 1 ماه) کارتریج خشک می‌شود.

کارتریج‌های جوهرافشان نسبت به نوع لیزری از ظرفیت کمتری برخوردار هستند. همچنین این کارتریج‌ها پس از اتمام قابل شارژ هستند. این نوع کارتریج دارای سه رنگ اصلی آبی، زرد و قرمز و یک رنگ مشکی است.کارتریج اورجینال

 

تفاوت کارتریج اورجینال و طرح اورجینال

از مهم‌ترین مسائلی که همیشه بعد از خرید یک محصول وجود دارد، خدماتی است که به آن نیاز پیدا می‌کنیم. شارژ کارتریج یکی از همین خدمات محسوب می‌شود.

گاهی کیفیت چاپ برای برخی افراد چندان اهمیتی ندارد، به همین علت از کارتریج‌های طرح اورجینال خریداری می‌نمایند و مشلماً هزینه پایین‌تری نیز پرداخت می‌کنند.

اما استفاده از کارتریج اورجینال را همیشه باید به عنوان یک اصل در نظر داشته باشید، چراکه کارتریج طرح اورجینال از کیفیت کافی برخوردار نیست و در طولانی مدت به پرینتر شما آسیب می‌رساند.

کارتریج‌های اورجینال از مواد اولیه باکیفیت ساخته می‌شوند ، هرچه کیفیت مواد اولیه بالاتر باشد محصول تولید شده کیفیت بهتری دارد.

 همیشه کارتریج اورجینال توسط شرکت سازنه پرینتر ساخته می‌شود، بدین معنی که کارتریج کانن توسط شرکت کانن، کارتریج اچ ‌پی توسط شرکت اچ پی و… ساخته می‌شوند.

در هنگام خرید کارتریج‌های اورجینال به مواردی که در ادامه مطلب ذکر می‌شود توجه نمایید:

  • داشتن برچسب امنیتی (هولوگرام)
  • نوع بسته‌بندی
  • سطح کیفی چاپ
  • قیمت پرداختی، کارتریج‌های طرح اورجینال و کارتریج‌های اورجینال تفاوت قیمت فاحشی دارند و از نظر قیمتی به راحتی می‌توان تشخیص داد، کدام مدل اصل و کدام مدل غیر اصل است.

 

مزیت‌های کارتریج‌ اورجینال

کارتریج‌های اورجینال قیمت بالایی دارند، اما به دلیل داشتن مزیت‌های فراوان، ارزش خریدن دارند. پس در اینجا به 3 مزیت کارتریج اورجینال اشاره  میکنیم:

  • ظرفیت بالای چاپ، بدین معنی که کارتریج‌های اورجینال تعداد برگه‌های بیشتری را چاپ می‌کنند.
  • بهترین و باکیفیت‌ترین پودرها در تهیه کارتریج استفاده می‌گردد. در پرینترهای لیزری از پودر در کارتریج استفاده می‌شود.
  • ریسک خراب شدن کارتریج‌های اورجینال بسیار پایین است

کلام آخر

همانطور که اشاره شد خدمات پس از فروش یکی از نکاتی است که این روزها دغدغه همه خریداران محسوب می‌شود.

همه ما تمایل داریم محصول خود را از فروشنده‌ای تهیه نماییم که علاوه‌بر ارائه محصول باکیفیت، خدمات پس از فروش خوبی نیز داشته باشد.

شرکت هفت آسمان پارس بهترین و مطمئن‌ترین مرجعی است که شما برای خرید پرینتر و همچنین تهیه کارتریج اورجینال می‌توانید به آن مراجعه نمایید.

این شرکت با ارائه خدمات تعمیری، شارژ کارتریج، تعویض کارتریج و… در خدمت مشتریان گرامی می‌باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *