مشکلات پرینتر در هنگام پرینت

مشکلات پرینتر در هنگام پرینت

 بررسی متداولترین مشکلات پرینتر  در هنگام چاپ و راه حل های آنها :

واحد پشتیبانی شرکت هفت آسمان همیشه با ارائه مقالات متعدد شما عزیزان را در استفاده از ماشینهای اداری ودر بوجود امدن مشکلات همراهی میکنید وهر جا و هرزمان که نیاز به کمک داشتید درتمامی ساعات شبانه روز با شماره   22004499    مشاورین ما درتماس باشید.

داشتن پرینتر خوب در خانه یا محل کار مزایای بی شماری داردو برای چاپ اسناد، بلیط ها و حتی تصاویر نیازی به مراجعه به کافی نت و…. نداریم.

 با این حال، مانند هر دستگاه یا وسیله الکترونیکی دیگری، چاپگرها در صورت عدم نگهداری صحیح ممکن است خراب شوند. برخی از رایج ترین مشکلات چاپگر که اکثر ما تجربه کرده ایم عبارتند از گیر کردن کاغذ، کندی چاپ، چاپ ناهمگون و خروجی رنگ اشتباه. اگر به طور مکرر از پرینتر خود استفاده می کنید، می دانیم که مشکلات مداوم با پرینتر چقدر می تواند آزاردهنده باشد. چه فیدر کاغذ چاپگر شما گیر کرده باشد یا جوهر شما تمام شده باشد، ما برخی از رایج ترین مشکلات چاپگر را در زیر به همراه راه حل های آنها پوشش داده ایم.

سرعت چاپ

 این بستگی به نوع پرینتری دارد که استفاده می کنید. برخی از پرینترها (چاپگرهای عکس) برای تولید چاپ با کیفیت با سرعت کمتری چاپ می کنند، در حالی که برخی از پرینترها بسیار سریعتر چاپ می کنند، اما کیفیت پایینی دارند. اگر مرتباً از پرینتر استفاده می کنید و متوجه شده اید که چاپگر شما کندتر از قبل کار می کند، ممکن است لازم باشد کیفیت چاپ را در تنظیمات چاپگر تغییر دهید..

برای تغییر تنظیمات، موارد زیر را در رایانه ویندوز خود انجام دهید:

در کادر جستجو در نوار وظیفه، Control Panel تایپ کنید.

Control Panel را باز کرده و Devices and Printers انتخاب کنید.

روی چاپگری که استفاده می کنید کلیک راست کرده و “Printing Preferences انتخاب کنید.

روی گزینه “کاغذ/کیفیت” کلیک کنید و حالت چاپ را از گزینه های فهرست شده در “تنظیمات کیفیت” انتخاب کنید.

اگر نمی‌توانید نحوه تغییر تنظیمات چاپگر خود را پیدا کنید، دستورالعمل‌های مربوط به مدل چاپگر خود را در دفترچه راهنما اجرا کنید. همچنین ممکن است غلطک های چاپگر شما شروع به خرابی کرده باشد که منجر به کاهش سرعت چاپ شود.

کیفیت چاپ پایین

کیفیت چاپ نه تنها به چاپگر بلکه به جوهر یا کارتریج تونر نیز بستگی دارد. کارتریج های جوهری که در پرینترهای جوهر افشان استفاده می شوند حاوی مایع هستند، در حالی که کارتریج های تونر مورد استفاده در چاپگرهای لیزری حاوی پودر هستند. جوهر داخل کارتریج جوهر بسته به چاپگری که دارید، می تواند بر پایه رنگ یا پیگمنت باشد.

 اگر چاپگر شما از کارتریج جوهر استفاده می‌کند و رنگ‌های چاپ شده محو شده است، ممکن است جوهر خشک شده و نیاز به تعویض داشته باشد.

نوع کاغذ

 آیا می دانستید که نوع کاغذی که استفاده می کنید بر کیفیت چاپ نیز تاثیر می گذارد؟ اطمینان حاصل کنید که از نوع مناسب کاغذ چه روکش دار یا بدون روکش استفاده می کنید. کاغذهای بدون پوشش، کاغذهای چاپی هستند که بازتابنده نیستند، در حالی که کاغذهای روکش دار دارای روکش مات/مات یا براق هستند.

 اگر کاغذ مشکلی ندارد، ممکن است مشکل از تونر باشد. سعی کنید تونر را بیرون بیاورید، چند بار کمی تکان دهید و دوباره داخل چاپگر قرار دهید. از دست زدن به رول تونر خودداری کنید زیرا ممکن است اثر انگشت باقی بماند. این باید به حل مشکل کمک کند. اگر مرتب چاپ نمی کنید، گاهی اوقات تونر ته نشین می شود و باید «فعال شود».

چاپ صفحه کاغذ خالی

پس از چاپ هر سند، یک صفحه کاغذ خالی ظاهر می شود.

دلیل چاپ یک صفحه کاغذ اضافی تنظیمات چاپ یا خراب بودن درایور چاپگر است.

برای رفع این مشکل، می‌توانید درایورهای چاپگر خود را دوباره نصب یا به‌روزرسانی کنید. این تنظیم معمولاً در دفاتری که حجم چاپ بالا است استفاده می‌شود و اگر چند نفر از یک چاپگر استفاده می‌کنند مفید است.

قبل از هر پرینت یک ورق کاغذ اضافی برای شناسایی سند و صاحب آن تولید می شود. به این برگه‌های اضافی «صفحات جداکننده» گفته می‌شود. هنگامی که صفحات جداکننده را بین تعداد معینی از کپی ها قرار می دهید، می توانید تعیین کنید که صفحه جداکننده قبل یا بعد از هر پشته درج شود.

اگر بعد از هر کار چاپی نمی‌خواهید یک صفحه کاغذ خالی داشته باشید، می‌توانید با دنبال کردن مراحل زیر گزینه «Print Directly To The Printer» را انتخاب کنید: در کادر جستجو در نوار وظیفه، “کنترل پنل” را تایپ کنید.

روی «کنترل پنل» کلیک کرده و «دستگاه‌ها و چاپگرها» را انتخاب کنید.

روی چاپگری که استفاده می کنید کلیک راست کرده و “Printer Properties” را انتخاب کنید. اکنون، روی تب ‘Advanced’ کلیک کنید، گزینه Print Directly To The Printer را انتخاب کنید.

ادامه مراحل راسپری کنید . Apply کلیک کنید و سپس روی OK کلیک کنید.

در هرزمان پس از طی مراحلی که در بالا گفته شد با مشکلی روبروشدید و از حوصله شما خارج بود شرکت هفت آسمان با شماره تماس 22004499 در تمامی ساعات شبانه روز با تکنسینی مجرب و ارایه مشاوره رایگان تلفنی و در محل شما بصورت رایگان اماده خدمتگذاری میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *